|
pol gygynvnyek
2007.07.11. 13:54
A kozmetika sznvonala szinte az sszes nyugat-eurpai orszgban, st, mg Amerikban is alacsony. Egyrszt felletes s gyenge a kozmetikuskpzs, msrszt behatrolt a mozgsterk.
A kozmetika sznvonala szinte az sszes nyugat-eurpai orszgban, st, mg Amerikban is alacsony. Egyrszt felletes s gyenge a kozmetikuskpzs, msrszt behatrolt a mozgsterk. Sok helyen pldul a kozmetikus nem nyomhatja ki a pattansokat. Mrpedig enlkl mit lehet kezdeni egy akns brrel? Brmily meglep, a legjobban kpzett kozmetikusok Magyarorszgon, Lengyelorszgban s Romniban mkdnek. Jellemz, hogy a klfldre kerlt magyar kozmetikusok hrnvre tettek szert.
- Ilyenkor tavasszal mit tehetnk brnk rdekben? - Egyrszt a szltl, fagytl ignybe vett brt meg kell jtani, msrszt el kell kszteni a nyrra. Ez a kt vszak rthat a brnek a legtbbet. Ilyenkor tavasszal rdemes egy AHA-krt csinlni, hogy eltvoltsuk a br legfels, elszarusodott hmrtegt. Ez tavaszra mr olyan vastag, hogy a brradr sem segt! Mintha a teknsbka pncljt kenegetnnk, hogy az alatta lv br polt legyen. gy a hatanyagok nem jutnak be az l brbe. Az AHA, vagyis a gymlcssavak segtsgvel az elhalt hmrteg felolddik s a pakolssal lehzhat. Az AHA felprgeti a vrkeringst is, s ezzel felgyorstja a salakanyagok elszlltst. Szabadd vlik a br lgzse, a krmek hatanyagai knnyebben beszvdnak. Az AHA-kra utn megfiatalodott brrel vghatunk neki a nyrnak - de a kezelst mindenkppen bzzuk kozmetikusra! Ugyanis nhny AHA-ksztmny okozhat fnyrzkenysget. Belsleg pedig brnk s egszsgnk rdekben fogyasszunk sok friss saltt!
Fel kell kszlnnk az ersebb napstsre is? - Nem rt kis szolriummal elbe menni a nyrnak. Megelzskpp, mert a berobban nyrban ronggy g a tejfehr br. Ne feledjk: eddig csupn az ultraibolya sugrzs A s a B hullmai jutottak be a Fld bioszfrjba, de mita megsrlt az zonpajzs - a C hullm nem szrdik ki. Ez vmillikig nem volt jelen: teht vdtelenek vagyunk ellene. Az emberek meg panaszkodnak, hogy csak hsz percig napoztak, mgis pecsenyre gtek. Mindez a C hullmnak "ksznhet"! A klnbz ksztmnyek, faktorszmtl fggetlenl, csak az A s a B hullmmal szemben viselkednek fnyszr hatssal - a C hullmot csak az abszolt fnyvdelemmel br, n. napblokkol szri ki. Ezzel bekenve tnyleg nem g meg az ember, mert mint egy vastag sminkrteg, mechanikusan vdi a brt. Csak ppen egy jottnyit sem barnulunk! Mrpedig az ember nem csupn "nyrias" sznrt napozik, lettani szempontbl is fontos a napsugr. Egyrszt szksgnk van a D-vitaminra - msrszt a napsugarak serkentik a nemi hormonok termelst. s a szexualits az emberisg fontos mozgatrugja! A szexulis ingerszintet pedig ersen cskkenti, ha valaki rkk rnykban l, vagy ilyen alapozszer napozval keni magt.
- A tpllkozs is hatssal van brnk szpsgre? - A klnbz brgygyszati, kozmetikai problmk tbbnyire a helytelen tpllkozs miatt alakulnak ki. A mrtktelen hsevs kvetkezmnyeknt a br mrgekkel teltdik, s ez bizony pattansok formjban kil az ember arcra - vagy sokkal rzkenyebb, foltosan piros, gyulladt lesz a br. Ezrt tavasszal jt tesz a bjt, amikor elhagyjuk vagy leszortjuk a hsfogyasztst. Ha mr hst esznk, akkor a marhahs s a pulykamell fogyasztsa az ajnlott! A br llapota csak akkor javul tartsan, ha a vendg megfogadja a dits tancsokat.
- Vagyis mire figyeljnk tpllkozsunkban? - Elssorban a hsnlklisg a fontos, s termszetesen sok zldsget, gymlcst kell fogyasztani. Sok finom hsnkli telt lehet kszteni - a hst gombval, szjval lehet heleyttesteni. Ha valaki kell rafinrival fszerez, nem rzdik ki a szja, s meg nem mondhat, hogy az telben nincs hs.
- Mi az, ami mg elengedhetetlenl szksges a szpsghez? - A fogak llapota nemcsak eszttikai, hanem egszsggyi krds. A fmmel tmtt, fmhddal, fmkoronval elltott fogak klnfle betegsgeket okozhatnak - s csnya dolgokat mvelhetnek a brrel is. Pr ve vgre szba kerlt, hogy mennyire kros az amalgmtms. A tmseket manyagra ajnlott cserlni, a koronkat leszedni s szintn manyagbl csinlni. A fmet el kell tvoltani, mert idvel olyan krt s egyenslybillenst okoz a szervezetben, amelyet mr nem lehet gygytani.
Mi az, amit mg j, ha tudunk? - Van egy csom olyan letviteli krds, melyre prbljuk felhvni a figyelmet. Aprsgoknak tnnek, de mgis lnyegesek. A reklmok pldul azt sugalljk, hogy fluoros fogkrmet hasznljunk, mert bepl s erst. Van pr orvos, aki vgre ki meri mondani, hogy a fluor rettent kros a szervezetre! A fluor vgtelenl erszakos anyag, amely bepl a pajzsmirigybe s kiszortja a jdot. A jdhiny aztn szmos betegsget okozhat, pl. a strmt. Sajnos, alig tall manapsg az ember olyan fogkrmet, amiben nincsen fluor. De beszlhetnnk arrl is, mennyire flresiklottak a mosakodsi szoksaink. Divatbl, knyelembl mindenki folykony tusfrdt hasznl. Igen m, de ezek samponok - s nincs meg az az enyhe keratodikus, brold hatsuk, mint a szappanoknak. Vagyis a br fels, elhalt rszt nem oldjk! Ha tusfrdvel mosakszunk, a kosz lejn - de az elhalt brrteg egyre csak vastagodik! Ezrt panaszkodik nagyon sok ember knzan szraz rzet, hzd brre. gy rzik, mintha legalbb kt szmmal kisebb lenne a brk. Mrpedig ha szappannal mosakodunk, az arcon is, akkor az enyhe brold hats miatt mindig egy picit megjul a br. A pipereszappanokat persze sok felesleges s kros anyaggal dstjk: ezrt a legegyszerbb s a legjobb a babaszappan - de mg a mosszappan is kivl. A brradrozs is segt, de azt, ugye, nem csinljuk minden nap, csak hetente egyszer. A msik: frds utn ltalban csak gy finoman leitatjuk magunkrl a vizet. Pedig az az egszsges, ha a trlkzvel j ersen tdrzsljk a brnket. Ez a mechanikai behats egyrszt segt lepucolni az elhalt felhmot, msrszt keringsfokoz hatsa van. Olyan, mint egy vrpezsdt torna.
| |